Witamy! Infogarden.pl to jedyny portal zrzeszający producentów, kupców i handlowców z branży ogrodniczej
E-mail i hasło nie mogą być puste

POLECANE PRODUKTY

Nożyce do cięcia do brzegów trawników, krzaków i krzewów....
350,00 PLN

POMYSŁY NA OGRÓD  »  Jak zaplanować budowę szklanego ogrodu

Jak zaplanować budowę szklanego ogrodu

Przeszklony salon z malowniczym widokiem na własny ogród i niebo - to marzenie wielu właścicieli domów. Miejsce, w którym mimo, że jest środek zimy, można w cieple popijać poranną kawę, spotykać się z rodziną, czy przyjaciółmi.

Przed podjęciem decyzji o budowie szklanego salonu warto zastanowić się, czy takie miejsce ma nam służyć jak powiększenie domowego salonu, czy pomieszczenie, które zamierzamy zagospodarować ciekawą roślinnością. Niektórzy budują także zimowy ogród, aby w czasie mrozów przechować w nim szczególnie wrażliwe rośliny, które w lecie znajdują się w naturalnym ogrodzie. Od odpowiedzi na powyższe pytania zależy rodzaj konstrukcji, jej umiejscowienie oraz koszty budowy.

Ogród zimowy powinien być dla jego właściciela przede wszystkim wymarzonym miejscem odpoczynku i relaksu. W tego typu ogrodzie można hodować rośliny, które w naturalnych polskich warunkach, słabo rosną. Warto także zadbać o efektowne oświetlenie ogrodu zimowego, a wszelkie instalacje należy zaplanować jeszcze przed etapem budowy - jest to tańsze rozwiązanie, a w przyszłości pozwoli nam zakamuflować elementy instalacji elektrycznej.

Podczas planowania budowy letniego ogrodu bardzo ważne jest jego położenie względem światła i słońca. Sugeruje się unikać budowania ogrodu od strony południowej, ponieważ latem pomieszczenie intensywnie by się nagrzewało. Wymagałoby to zasłaniania dużych szklanych okien. Lepiej aby nasza konstrukcja przylegała do ściany wschodniej budynku lub zachodniej. Nie zaleca się natomiast budowy zimowego ogrodu od strony północnej, ponieważ roślinność mogłaby być całkowicie pozbawiona promieni słońca. Oprócz oświetlenia naturalnego warto także zadbać o odpowiednią wentylację naszego ogrodu i utrzymanie odpowiedniej temperatury.

Napisz komentarz do artykułu

Pola wymagane

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 

WYWIADY

Maja Popielarska zobacz wywiad

Maja Popielarska

Maja Popielarska z TVN udzieliła ekskluzywnego wywiadu specjalnie dla portalu infogarden.pl.

08/17/2011 zobacz wywiad
Grzegorz Markowski zobacz wywiad

Grzegorz Markowski

Można ogrody kochać, uprawiać, podziwiać. Można je mieć albo o nich marzyć - mówi Markowski.

08/17/2011 zobacz wywiad


KATALOG HANDLOWCÓW


SONDA

Jak znalazłeś się na infogarden ?

  • Przez wyszukiwarkę
  • Polecił mi znajomy
  • Otrzymałem zaproszenie
  • Dowiedziałem się na targach
  • Z reklamy na innej stronie

NEWSLETTER

Copyright © 2010 by INFOGARDEN.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Portal infograden.pl – ogród, ogrody, sklep ogrodniczy, hurtownie. Informacje gdzie kupić nasiona, nawozy i inne rzeczy potrzebne do ogrodu
DESIGNED BY: vandeurse.xin.pl
CREATED BY: www.tomaszloska.pl