Montaż parapetów wewnątrz domu


tagi: dom

Wymiana parapetów wewnątrz domu niejednokrotnie łączy się z wymianą okien, ale warto mieć podstawową wiedzę na ich temat, aby wybrać odpowiednie do danego pomieszczenia i z odpowiedniego materiału.

Do podstawowej wiedzy na temat parapetów wewnętrznych z pewnością należy informacja jaką one pełnią funkcję. Parapety wewnętrzne mają za zadanie wspomaganie mieszania ciepłego powietrza wydalanego przez grzejnik z tym, które spływa z okna czyli zimnym oraz mają również zatrzymywać kurz, który unosi się znad grzejnika. Trudno sobie wyobrazić mieszkanie, w którym owych parapetów by brakowało. Są one nieodłącznym elementem wyposażenia większości pomieszczeń, jednak należy je montować zgodnie z przeznaczeniem danego pomieszczenia. I tak do sypialni, salonu czy biura można zamontować parapety wewnętrzne drewniane, ale już do pralni, kuchni czy łazienki należy zamontować odporne na wilgoć i w tych pomieszczeniach sprawdzą się parapety wewnętrzne plastikowe.

Oprócz wspomnianych już rodzajów parapetów wewnętrznych są również produkowane z marmuru i granitu, które wyglądają bardzo estetycznie, jednak należy wybrać je odpowiednio do wystroju pomieszczenia. Charakteryzują się pięknym wzorem oraz, jak to większość wyrobów z marmuru czy granitu, dużą wagą, a więc należy też mieć odpowiednio wyprofilowane miejsce na niego. Innym rodzajem tworzywa do produkcji parapetów jest konglomerat marmurowy, który jest pochodną marmuru, a parapety wykonane są z kruszywa marmuru zlepionego żywicą poliestrową. Takie parapety są kilkukrotnie tańsze niż te z marmuru i co oczywiste częściej wybierane, gdyż tanim kosztem nadaje się pomieszczeniu eleganckiego stylu. Innymi materiałami wykorzystywanymi do produkcji parapetów wewnętrznych są:
- kamień syntetyczny,
- kompozyt,
- płytki ceramiczne,
- płyta wiórowa,
- akryl,
- laminat.

Jak widać możliwości wyboru parapetów ze strony mtokna.pl bardzo duże, ale decyzji nie można podejmować opierając się tylko na materiałach, z których są wykonane czy też tylko ceną. Należy brać pod uwagę jakość wykonania oraz pomieszczenie w jakim zostaną parapety wewnętrzne zamontowane.

Fotografie:
dom
Dodany przez Ewelina Czajka, w dniu 12-08-2019

Więcej na ten temat

rss icon Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Zobacz także:

Copyright ©2021. rev. 4.0. [ ]

luty 2020 sierpień 2019 styczeń 2019 luty 2018 styczeń 2018 grudzień 2017 maj 2017 kwiecień 2017