Skąd wziąć szczeniaka?


tagi: hodowla, pies, owczarek, staroangielski, bobtail

Zwierzęta potrafią wspaniale urozmaicić i odmienić ludzkie życie, dlatego na pewno warto je posiadać, jeśli tylko ma się ku temu możliwości.

Przeważnie ludzie interesują się psami, dlatego jeśli komuś marzy się chociażby owczarek staroangielski bobtail, powinien on zastanowić się, gdzie mógłby go dostać. W jakim miejscu można więc przygarnąć małego i uroczego szczeniaka?  
Jeśli ktoś jest w stanie zapłacić za nowego członka rodziny, zawsze może zgłosić się do hodowli psów np takiej jak macoes.pl , których w Polsce nie brakuje. Przeważnie umieszczone są one w okolicach dużych miast, gdyż to właśnie niewielkie wsie i miejscowości są dla zwierząt najlepszymi warunkami do życia. Naturalnie biorąc psiaka z hodowli, trzeba za niego zapłacić i to nieraz niemałe pieniądze.
Zwierzęta pochodzące z takich miejsc są bowiem zadbane, zawsze posiadają wszystkie niezbędne szczepienia i nieraz dysponują dodatkowymi certyfikatami, dzięki którym można z nimi chodzić na wystawy. 
Wzięte w z takiej hodowli Szczenięta bobtail po championie mogą spokojnie wygrywa w licznych konkursach, dlatego niektórzy zarabiają na nich niemałe pieniądze. Biorąc zwierzaka do swojego domu, nie można jednak myśleć wyłącznie o korzyściach wynikających z jego posiadania, bo nie zawsze one przyjdą.  
Hodowla psów nie jest oczywiście jedynym miejscem, do którego można się udać w celu przygarnięcia małego szczeniaka. Jeżeli komuś nie zależy na certyfikatach i wszystkich specjalnych dokumentach, zawsze może on przygarnąć zwierzaka ze schroniska. Opuszczonych i samotnych pupili nie brakuje i każdy z nich marzy o nowym, przytulnym, ciepłym domku. Warto go im zapewnić.

Fotografie:
hodowla
pies
owczarek
staroangielski
bobtail
Dodany przez Ewelina Czajka, w dniu 24-02-2020

Więcej na ten temat

rss icon Fakt: Staż będzie wliczany do emerytury?

Jak podaje dzisiejszy "Fakt", czeka was kolejna reforma emerytalna. Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska proponuje, by nie tylko wiek, lecz także staż pracy zebrany kapitał był warunkiem przejścia na emeryturę. Senior miałby dożywotnio wypłacane świadczenie, jeśli przepracuje co najmniej 15 lat!

rss icon Elektrownia jądrowa będzie budowana

Elektrownia jądrowa będzie na Polsce budowana, kończą się prace nad przygotowaniem modelu finansowego dla tego projektu - poinformował na czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski.

rss icon Czerwińska ministrem finansów. Emilewicz ministrem przedsiębiorczości technologii

We wtorek prezydent powołał Teresę Tatianę Czerwińską na stanowisko ministra finansów. Od 7 czerwca 2017 r. Czerwińska pełniła funkcję podsekretarza stanu na Ministerstwie Finansów. Nowa minister urodziła się na 1974 roku na Dyneburgu na Łotwie (wtedy ZSRR).

Zobacz także:

Copyright ©2020. rev. 4.0. [ ]

luty 2020 styczeń 2019 luty 2018 styczeń 2018 grudzień 2017 maj 2017