Urządzanie nowego mieszkania


 • DoMa Studio Poznań

  ul. Batorego 43/41
  60-687 Poznań

  http://domastudio.pl
 • DoMa Studio Szczecin

  ul. Modra 86
  71-220, Szczecin

  http://domastudio.pl

tagi: dom, ogród, dekoracja wnętrz, projektowanie wnętrz, aranżacja wnętrz

Każdy kto kiedyś stał się szczęśliwym posiadaczem nowego mieszkania musiał, bez wątpienia, zapoznać się trochę z tematem jakim jest aranżacja wnętrz.

Nawet osoby posiadające już jako taką wizję swojego gniazdka, musiały pewnie zweryfikować swoje wyobrażenia po zetknięciu się z budowlaną rzeczywistością. Jeszcze gorzej mieli ci, którzy w ogóle nie planowali w jaki sposób urządzą mieszkanie. Dla nich przygoda znana jako projektowanie wnętrz dopiero miała się rozpocząć.
Jeśli właśnie stoicie przed podobnym problemem to być może nie wiecie na co, w pierwszej kolejności należy zwrócić baczniejszą uwagę. Właściwie na początku najlepiej pomoże nam architekt wnętrz, który z pewnością chętnie udzieli profesjonalnej porady.

Przede wszystkim trzeba w ogóle uświadomić sobie czego oczekujemy od konkretnego wnętrza. Wpływ na to będzie miał szereg czynników począwszy od naszych planów na przyszłość po wykonywany zawód. Jeśli zatem pomieszczenie ma być mieszkalne to  koniecznie wypada wyspowiadać się przed sobą ze swoich osobistych ambicji dotyczących rodziny. Jeśli chcemy być singlami to możemy urządzać całkowicie pod swoje potrzeby. Typy bardziej rodzinne powinny uwzględnić szczególnie miejsce dla dzieci, a tego, uwierzcie mi, nigdy nie będzie za dużo.
Gdy planujemy pomieszczenie użytkowe (np. do pracy) to zrozumiałym będzie, że postaramy się o maksymalną funkcjonalność wnętrza i odrzucimy od razu wszelkie, mało praktyczne pomysły i skupimy się na tym co znajdziemy na domastudio.pl

Mając już ogólnie zarysowane przeznaczenie danego wnętrza przystąpmy do wyboru aranżacji podstawy wszystkiego, czyli ścian i podłóg. Warto w tym momencie poszperać w internecie i zapoznać się z rodzajami płytek, paneli, farb itd. Od razu podpowiem, że temu kto ma dzieci przyda się najlepsza klasa ścieralności paneli. 

Kolejną bardzo ważną sprawą jest rodzaj oświetlenia jaki wybierzecie do poszczególnych pokoi i tu warto przejść się do specjalistycznego sklepu i zasięgnąć profesjonalnej porady.
Meble i dodatki zostawmy na koniec, bo są to elementy, które można bez większego problemu wymienić w każdej chwili.

Fotografie:
dom
ogród
dekoracja wnętrz
projektowanie wnętrz
aranżacja wnętrz
Dodany przez Juri Giermek, w dniu 01-12-2017

Więcej na ten temat

rss icon Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Zobacz także:

Copyright ©2020. rev. 4.0. [ ]

luty 2020 styczeń 2019 luty 2018 styczeń 2018 grudzień 2017 maj 2017